image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Ocalić od zapomnienia

Rok szkolny 2019/2020, który był szczególny pod wieloma względami, zakończyliśmy tradycyjnie uroczystą mszą świętą. Przybyli na nią stęsknieni za sobą uczniowie, nauczyciele i rodzice. W kościele parafialnym nastapiło także rozdanie nagród, listów gratulacyjnych, wręczenie stypendiów, a także upragnionych świadectw. Następnie uczniowie klasy VII pożegnali swoich starszych kolegów, którzy od września rozpoczną kolejny etap edukacji w nowej szkole. W imieniu absolwentów przemówienie wygłosiła Martyna Kowalska, dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas, przekazaną wiedzę i wychowanie. Po zakończeniu części oficjalnej ósmoklasiści spotkali się po raz ostatni w murach szkoły ze swoimi nauczycielami oraz wychowawcą. Ze wzruszeniem wyrażali swoją wdzięczność rodzicom, pedagogom oraz pracownikom szkoły, wspominając swoje pierwsze uczniowskie doświadczenia. Po podziękowaniach przyszedł czas na niskie ukłony i życzenia słonecznych wakacji, zasłużonego odpoczynku, a we wrześniu upragnionego powrotu do szkoły. Również z łezką w oku pożegnała swoich wychowanków pani Justyna Mazurkiewicz, która przygotowała dla nich prezentację oraz pokaz slajdów, by ocalić od zapomnienia wspólne przeżycia. Na koniec z gromkim "Sto lat" dla zacnych gości wjechał na salę tort - niespodzianka. 
Kochani, to był rok inny niż wszystkie, ale My poradziliśmy sobie jak zawsze! Mamy więc powody do świętowania. Pomimo konieczności zachowania reżimu sanitarnego niezmienne pozostały: radość z otrzymania promocji oraz pięknych świadectw, wdzięczność i nadzieja na niezapomniane wakacje!

"Drogi nauczycielu, dzięki Ci składam z głębokim szacunkiem, 
bo to Ty potrafiłeś docenić mnie - jako mnie,
umiałeś dostrzec we mnie dobro.
Z
a to, że byłeś tak pokorny - bo najbardziej cieszyłeś się z tego, 
że przestajesz być potrzebny, bo ja rozumiałam już samodzielnie.

Ty byłeś prawdziwym przyjacielem -
nic nie zniszczyłeś, a zbudowałeś tak wiele.
Stałeś przy mnie, patrzyłeś z troską i czekałeś cierpliwie.
Drogi nauczycielu mój i Mistrzu!
 

Stypendyści roku szkolnego 2019/2020

 "Per aspera ad astra" - "Przez trudy do gwiazd!"

Każde zakończenie roku szkolnego obfituje w podsumowania. Ten rok był szczególny i wyjątkowy, ale jedno się nie zmieniło. Trud uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy pracowali wytrwale i sumiennie, został nagrodzony. Z radością informujemy, iż sześć uczennic otrzymało podwójne stypendia - księdza proboszcza oraz wójta gminy Raba Wyżna. Są to: Klaudia Bielak oraz Amelia Wilgierz z klasy IV, Martyna Kapuściak i Zuzanna Śmiech z klasy VII oraz dwie absolwentki - Martyna Kowalska i Martyna Rapacz. Ponadto do grona stypendystów "Per aspera ad astra" należą oprócz nich: Maja Rapacz, Kamil Lenart, Patrycja Harkabuz, Patrycja Rapacz, Kornelia Śmiech, Jakub Jędraszczak, Karolina Warciak. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć, gratulujemy wspaniałych wyników, ciesząc się, że ziarno zasiane przez nauczycieli padło na żyzną glebę i wydało plon stokrotny.

20200629 135254

Wnuczęta edukują - babcia, dziadek się stosują!

Wnuczka, wnucze...
Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje! Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!

Pod koniec czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji i Małopolskie Kuratorium Oświaty. Celem akcji była międzypokoleniowa integracja, w której zadaniem wnuczków była edykacja babć i dziadków. Uczniowie prowadzili pogadanki, przygotowali plakaty, pisali listy, a nawet nagrali filmik pokazujący, w jaki sposób można paść ofiarą oszustów wyłudzających pieniądze, na przykład "na wnuczka".
Cieszymy się z niezwykłej kreatywności naszych wychowanków oraz z faktu, iż sytuacja dziadków nie jest im obojętna.

Ogólnopolska Mistrzyni Dyktand

W maju na stronie internetowej naszej szkoły zamieściliśmy fragment dyktanda napisanego przez panią Ewelinę Jędraszczak, która postanowiła wziąć udział w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu "Mistrz Dyktand" organizowanego przez portal dyktanda.pl. Mama Jakuba i Paulinki napisała sto dyktand o różnorodnej tematyce i została polską Mistrzynią Dyktand! Należy wspomnieć, iż ortograficzna rywalizacja od początku cieszyła się ogromną popularnością. Przez pierwszych sześć dni trwania konkursu wzięło w nim udział ponad 7000 uczestników. Gratulujemy pani Ewelinie pomysłowości i determinacji. Jej postawa jest dowodem na to, że "chcieć, to móc". Z pewnością nasi nauczyciele chętnie skorzystają z tekstów dyktand opracowanych przez panią Ewelinę.

Ciekawe i skuteczne sposoby na lekturę

Od października 2019 roku uczniowie na lekcjach języka polskiego brali udział w innowacji pedagogicznej "Sposoby na lekturę". Jej celem było zachęcenie wychowanków do czytania oraz kreatywnego podejścia do omawianych lektur. Nowatorskie działania uczniów umożliwiły im zdobycie umiejętności redagowania notatek w różnych formach, o czym można przekonać się, oglądając poniższą prezentację. Zapraszam - Justyna Mazurkiewicz.

2020-06-17

VI DZIEŃ RODZINY

rodzina

Konsultacje dla uczniów klas IV-VII

Od 1 czerwca br. uczniowie klas IV - VII będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia oraz warunków szkoły. Konsultacje są dobrowolne dla ucznia i będą organizowane zgodnie ze zgłoszeniami uczniów i z zachowaniem procedur obowiązujących w szkole.

#MłodziDzieciom

        

Nasi wolontariusze włączyli się w kolejną akcję objętą honorowym patronatem Narodowego Centrum Kultury. Nagrali dla dzieci wiersze, bajki i czytanki, które wkrótce zostaną umieszczone na kanale YouTube Fundacji Powszechnego Czytania - kliknij. 
Tymczasem, w oczekiwaniu na certyfikaty dla członków Szkolnego Koła Wolontariatu, przesyłamy nagrania naszym przedszkolakom, bo to również dla nich w ramach festiwalu domowej twórczości grupa aktorów z klasy VII nagrała swoje autorskie prezentacje znanych bajek i wierszy.
Zachęcamy także dorosłych, by podczas zdalnego nauczania znaleźli czas na czytanie dzieciom. Kochani Rodzice, czytajcie dla budowania więzi, odstresowania, dla rozwoju emocjonalnego oraz intelektualnego Waszych pociech. 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj45
Wczoraj34
Wizyt w tym tygodniu45
Wizyt w tym miesiącu237
Łącznie wizyt65152

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu