image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

XIV Gminne Dyktando

XIV Gminne Dykt...
XIV Gminne Dyktando XIV Gminne Dyktando

Mistrzowie ortografii po raz czternasty zawitali do naszej szkoły, by walczyć o PIÓRO WÓJTA GMINY RABA WYŻNA. Tekst XIV Gminnego Dyktanda pt. Trzeba dumy powód mieć ... skupiał się wokół postaci Stanisława Moniuszki - twórcy polskiej opery narodowej w związku z dwusetną rocznicą urodzin kompozytora. Dyktando tradycyjnie przygotowała pani dr Barbara Zgama. Uczestnicy ortograficznej rywalizacji po raz kolejny wykazali się nie tylko wspaniałymi umiejętnościami polonistycznymi, ale również znajomością życiorysu St. Moniuszki i jego artystycznej spuścizny.
Zwycięzcą XIV Gminnego Dyktanda został Mateusz Kurańda z Rokicin Podhalańskich. II miejsce zajęła Zuzanna Koszarek z ZS w Skawie, a trzecie Weronika Szklarz z Raby Wyżnej. Pan wójt Andrzej Dziwisz osobiście wręczył uczniom nagrody i dyplomy oraz podziękował pani dyrektor Danucie Siarce za coroczną organizację Gminnego Dyktanda.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj33
Wczoraj38
Wizyt w tym tygodniu33
Wizyt w tym miesiącu638
Łącznie wizyt56672

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu