image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Do Hymnu!

Do Hymnu!
Do Hymnu! Do Hymnu!

22 maja z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Spotkał nas bowiem wielki zaszczyt udziału w finale II edycji ogólnopolskiego konkursu "Do Hymnu!" organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Dzisiejsze przesłuchanie konkursowe było dla nas wielkim patriotycznym świętem, które rozpoczęło uroczyste odtańczenie poloneza przez uczniów klas VI-VIII. Następnie zgodnym chórem odśpiewaliśmy trzy pieśni hymniczne: "Mazurka Dąbrowskiego", "Rotę" oraz "Odę do radości". Prezentacji przysłuchiwało się jury w składzie: dr Małgorzata Chyła oraz prof. dr hab. Wiesław Delimat z Akademii Muzycznej oraz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Goście byli pod wrażeniem naszego występu, gratulowali nam muzycznych i tanecznych umiejętności. Otrzymaliśmy także dyplom uczestnictwa w tym niezwykłym przedsięwzięciu, które wpisuje się w ogólnopolskie obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
"Krzewienie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży to bardzo ważne i zarazem odpowiedzialne zadanie. Podejmujemy się go każdego dnia, ucząc naszych wychowanków postaw patriotycznych. Przejawiają się one na wiele sposobów, wśród których jakże pięknym i istotnym elementem są śpiew oraz taniec. To wyraz naszego przywiązania do ojczystej kultury i tradycji" - zapewniała w swoim wystąpieniu pani dyrektor Danuta Siarka.
A my z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie II edycji konkursu "Do Hymnu!"!

Licznik odwiedzin

Dzisiaj29
Wczoraj43
Wizyt w tym tygodniu224
Wizyt w tym miesiącu671
Łącznie wizyt52732

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu