image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Bądź dobry jak św. Mikołaj!

resized 20201215 111455 089f978e-663e-401a-8039-38435a34a9e8 1resized 20201215 111909  
Mikołajki to konkurs plastyczny i humanistyczny organizowany przez proboszcza parafii św. Brata Alberta w Jabłonce Borach - ks. Grzegorza Łomzika oraz Orawskie Centrum Kultury. Mikołajki 2020 będziemy wspominać szczególnie miło, bowiem Szkolny Klub Wolontariatu, działający od roku w naszej szkole, otrzymał prestiżowy Order Świętego Mikołaja przyznawany tym, którzy podejmowali działania służące wsparciu innych, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii. Kapituła Orderu doceniła aktywną działalność naszych wolontariuszy i przyznała im to wspaniałe wyróżnienie, doceniając ogromne zaangżowanie uczniów na rzecz osób potrzebujących. Uroczyście z rąk organizatora konkursu pamiątkowy wizerunek św. Mikołaja na szkle autorstwa Stanisława Wyrtla odebrały opiekunki SKW pani Justyna Mazurkiewicz oraz pani Karolina Pawlak w asyście ucznia klasy VI Janka Chowańca.

Kolejny sukces w Mikołajkach 2020 odniosła nasza ósmoklasistka, także wolontariuszka - Zuzanna Śmiech, która zmierzyła się z tegorocznym tematem literackiego konkursu: "Dzięki niektórym dziełom wykonywanym przez ludzi o wielkim sercu, również i dzisiaj, w czasie pandemii możemy spotkać św. Mikołaja". Napisała piękne i bardzo pouczające opowiadanie pt. "Machina dobroci", za które zdobyła I miejsce. To nie pierwszy tak ogromny sukces humanistyczny naszej uczennicy. Przypomnijmy, że Zuzanna zakwalifikowała się także do wojewódzkiego etapu Dyktanda Niepodległościowego oraz rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Gratulujemy Zuzi, wszystkim wolontariuszom oraz ich opiekunkom, dziękując jednocześnie za całoroczną pracę, poświęcony czas i bezinteresowną pomoc. Wasza budująca postawa pozwala mieć nadzieję, że nikt potrzebujący nie zostanie sam. Niech przyznany Wam Order Świętego Mikołaja daje poczucie satysfakcji, a zarazem niech motywuje do dalszych działań. 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj50
Wizyt w tym tygodniu218
Wizyt w tym miesiącu810
Łącznie wizyt73961

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu