image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Nowa edycja konkursu Od grosika do złotówki

grosikUczniowie klasy II naszej szkoły rozpoczynają przygodę z Grosikiem, realizując program „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”. Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk. A celami programu są:
- nabycie umiejętności zachowań w sytuacjach podwyższonego ryzyka i niebezpieczeństw, 
- nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
-
nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj34
Wizyt w tym tygodniu98
Wizyt w tym miesiącu540
Łącznie wizyt48193

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu