image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Warto pomagać!

Ładowanie...

 

Kartki dobroczynne

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną organizowaną przez Stowarzyszenie SURSUM CORDA- "Świąteczne kartki dobroczynne"

Dochód ze sprzedaży kartek inwestowany jest w  w pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych pomocą programu „Chcepomagac.org”.

Razem PĄCZKUJEMY!

Nasza szkoła w dniu dzisiejszym  po raz kolejny włączyła się w akcję "Wyślij pączka do Afryki". W  szkole wydarzenie to zorganizowali uczniowie  Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy przygotowali słodkie pączki, ciekawą  prezentację  a co najważniejsze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, aby podzielić się dobrem i wspomóc akcję charytatywną, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej, Czadzie, Gabonie i Sudanie Południowym. Otrzymane wsparcie sprawi, że dzieci zjedzą ciepły posiłek, będą pić czystą wodę z nowych studni i pójdą do nowej szkoły. W  tym roku kluczowym projektem akcji jest „Reanimacja Dziecięca”, prowadzony w szpitalu w Ngaoundaye w Republice Środkowej Afryki przez br. Macieja Jabłońskiego. Dzięki pomocy naszych uczniów i pracowników, kapucyńscy misjonarze będą mogli skutecznie realizować swoje cele, dlatego dziękujemy za okazane serce!

Skarpetki i rękawiczki dla bezdomnych

Akcja charytaty...
Akcja charytatywna Akcja charytatywna
12 grudnia 2023 roku zostały przekazane dary zebrane w ramach VII edycji akcji "Skarpetki i rękawiczki dla osób bezdomnych". 
 
Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy pomogli przekazując dary dla podopiecznych Sióstr Albertynek w Krakowie. Pamiętaj, że miarą Twojego człowieństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego czlowieka.
 
 Karolina Pawlak

Wiosenne Igrzyska- Zakrzów.

18 maja w 103. rocznicę urodzin Karola Wojtyły uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pojechali wraz z opiekunkami do Ośrodka Wczasowo - Rekolekcyjnego w Zakrzowie, by wesprzeć krakowski Caritas w organizacji Wiosennych Igrzysk Sportowych dla osób z niepełnosprawnością. W wydarzeniu wzięło udział ponad trzysta osób, a  bohaterowie igrzysk przyjechali z różnych miejsc i ośrodków, między innymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej czy DPS-ów. Wszyscy z wielkim sercem stanęli do rywalizacji o medale. Konkurencje były dość nietypowe, ale dostarczyły wielu emocji. Z podziwem patrzyliśmy na zaangażowanie drużyn biorących udział w igrzyskach oraz ich radość ze wspólnej zabawy.
Cieszymy się, że mogliśmy być współuczestnikami tej pięknej imprezy. Pomoc w jej organizacji była dla wszystkich naszych wolontariuszy zaszczytem i ogromną przyjemnością. 
 
E5F24265-AC0B-460C-9AD6-D4EEF3DDDABE
 

Podziękowania

92179C01-EAC3-488C-ABE1-A7FF8F933D34

Dzień Dobra

Dzień Dobra to radosne świętowanie niedzieli Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji w całej Polsce organizowane były pikniki, koncerty, kiermasze czy rozgrywki sportowe. Patronat nad tym niecodziennym wydarzeniem objął Caritas.  Jego krakowska koordynatorka - siostra Albertynka Teresa Pawlak  - zaszczyciła nas swoją obecnością i wzięła udział w szkolnych obchodach Dnia Dobra, zachęcając jednocześnie do aktywnego pomagania potrzebującym. 

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowały dla klas starszych sportową Sztafetę Dobra, wolontariusze SKW nakręcili film "Bo DOBRA jest więcej", a uczniowie klas I-III narysowali plakaty prezentujące działania na rzecz drugiego człowieka. Na szkolnym korytarzu pojawiło się również drzewko dobrych słów, na którym zawisły zielone listki z miłymi zwrotami niosącymi bardzo pozytywny przekaz.

Siostra Teresa nagrodziła wszystkich licznymi upominkami z logo Dnia Dobra i charytatywnej organizacji Caritas: pięknymi koszulkami, kubkami, odblaskami, smyczami i słodkościami, dziękując wszystkim za wspólne świętowanie oraz wyrażając nadzieję, że dobre uczynki zostaną z nami na co dzień.

Wszyscy jesteśmy tak samo ważni!

Dzień Kolorowej...
Dzień Kolorowej Skarpetki Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
 
Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).
 
Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
 
Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
 
Również nasza szkoła przyłączyła się do tej pięknej akcji- ubierając skarpetki nie do pary.
Młodsi uczniowie obejrzeli bajkę o kolorowych skarpetkach:
a starsi  ciekawą prezentację.
W ten sposób chcieliśmy pokazać solidarność z osobami z zespołem Downa.
 
 
Całkiem różne mam skarpety.
A dlaczego ? kto odgadnie ?
Czy gdzieś w pralce się zgubiły ?
Czy tak jest po prostu ładnie ?
 
Czemu różnią się zupełnie ?
Bo tak jest też między nami.
Choć tak bardzo się różnimy,
wciąż jesteśmy dzieciakami.
 
Są wśród nas też takie dzieci,
Żyją tutaj, na tym świecie .
Różnią od nas się wyglądem,                 
dzisiaj poznać je możecie.
 
Lubią taniec i muzykę,
też się lubią bawić, skakać,
swym uśmiechem zarażają,
lubią czasem figle płatać.
 
Potrzebują twej pomocy,
Twojej ręki i przyjaźni,
 
Możesz zacząć od …. skarpetek 
Niech się wszystkim zrobi raźniej !!!
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj13
Wczoraj48
Wizyt w tym tygodniu352
Wizyt w tym miesiącu1053
Łącznie wizyt136186

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu