"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

Brąz dla koszykarzy

Brąz dla koszyk...
Brąz dla koszykarzy Brąz dla koszykarzy
W dniach 5 i 7 stycznia 2016 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu odbył się Gminny Turniej Mini Koszykówki chłopców oraz dziewcząt o „Puchar Posła RP Edwarda Siarki”. Ze szkół podstawowych z terenu Gminy Raba Wyżna zarówno u chłopców, jak i u dziewcząt rywalizowało po 5 drużyn (SP Bielanka, SP Harkabuz, SP Podsarnie, SP nr 3 Skawa, SP Sieniawa).Turniej rozgrywano w systemie każdy z każdym. Pierwsze miejsce i awans do zawodów MOS Rabka wywalczyli uczniowie SP Sieniawa – drużyna chłopców i dziewcząt z tej szkoły wygrała wszystkie mecze w zawodach.

Trzy najlepsze szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, wszyscy uczestnicy dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Chłopcy z naszej szkoły wywalczyli trzecie miejsce, natomiast dziewczynki zaraz za podium - czwarte. Pomysłodawcami imprez byli nauczyciele wychowania fizycznego ze SP w Harkabuzie oraz SP w Podsarniu. Patronat nad rozgrywkami (już po raz VII) objął Poseł na Sejm RP Edward Siarka.