image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Żywioły lasu

Na początku czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju gry planszowej ,,Żywioły lasu” rozgrywanym w Nowym Targu. Jest to gra strategiczna, w której równoważy się aspekt losowości oraz decyzji podejmowanych przez gracza. Celem turnieju było zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne i niestabilność żywiołów panujących w lesie. Gwałtowne zmiany pogodowe, których doświadczamy to susze, wichury oraz ulewne opady. Nie mamy na nie bezpośredniego wpływu, ale możemy przewidywać ich skutki i próbować im zapobiegać. Grając w grę planszową, uczniowie uczyli się zapanować nad żywiołami ognia i wody, aby zachować las w dobrej kondycji. 

Drużyna ,,Jagódki” w składzie: Magdalena Bosak, Martyna Rapacz, Karolina Warciak oraz Jakub Jędraszczak godnie reprezentowali naszą szkołę. Rozegrali dwie rundy i ostatecznie zajęli IV miejsce. Gratulujemy naszym młodym miłośnikom przyrody oraz pani Paulinie Kidoń - Fiedor, która przygotowała uczniów do konkursu. 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj29
Wczoraj43
Wizyt w tym tygodniu224
Wizyt w tym miesiącu671
Łącznie wizyt52732

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu