image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Kraków - Bochnia - Wiśnicz

Kraków - Bochni...
Kraków - Bochnia - Wiśnicz Kraków - Bochnia - Wiśnicz
Kraków - Bochni...
Kraków - Bochnia - Wiśnicz 2 Kraków - Bochnia - Wiśnicz 2
Kraków - Bochni...
Kraków - Bochnia - Wiśnicz 3 Kraków - Bochnia - Wiśnicz 3
     Na takiej trasie odbyła się niedawno nasza dwudniowa wycieczka. Dzięki pani Justynie, pani Monice oraz pani Basi najpierw zobaczyliśmy wzruszający film pt. "Był sobie pies 2" w Cinema City Bonarka, a następnie udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń, gdzie poprzez zabawę zdobyliśmy cenną wiedzę przyrodniczą. Kulminacyjnym punktem wyjazdu było zwiedzanie kopalni soli w Bochni. Trasa turystyczna wzbogacona multimedialnymi ekspozycjami pozwoliła nam na podróż w czasie. Rozpoczęliśmy ją od niezapomnianego przejazdu podziemną kolejką, a naszą fascynującą przygodę zakończyliśmy w komorze Ważyn. Tam 250 metrów pod ziemią w niecodziennej scenerii korzystaliśmy z boiska sportowego oraz dyskotekowego parkietu. Zabawa była przednia i trwała prawie do północy. Zmęczeni, ale jakże zadowoleni udaliśmy się na spoczynek. Nasz sen nie trwał może zbyt długo, ale wyjątkowy mikroklimat kopalni sprawił, że na pewno był zdrowy.

Kolejny dzień wycieczki rozpoczął się równie interesująco. Po opuszczeniu kopalni soli odwiedziliśmy Muzeum Motyli Arthropoda, w którym z zapartym tchem podziwialiśmy bogatą kolekcję wielobarwnych owadów. Ciekawe i pełne pasji opowieści właściciela ponad pięciu tysięcy okazów motyli sprawiły, że nie chciało nam się w ogóle opuszczać tego magicznego miejsca. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się również w Wiśniczu, gdzie znajduje się drugi po Wawelu największy zamek w Małopolsce. Okazała budowla pięknie prezentowała się w jesiennej oprawie. Odbyliśmy tam niezwykły spacer podziemiami zwany "Trasą Nietoperza" i obejrzeliśmy wystawę średniowiecznych narzędzi tortur.

Wycieczka była pełna wrażeń, a czas wspólnie spędzony na poznawaniu polskiej przyrody i historii bezcenny. Pozostaną po nim niezapomniane wspomnienia, a także wiele pamiątek i fotografii.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj39
Wczoraj34
Wizyt w tym tygodniu39
Wizyt w tym miesiącu231
Łącznie wizyt65146

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu