image

"Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje."

 

Ślubowali uroczyście

Ślubowanie pier...
Ślubowanie pierwszoklasistów Ślubowanie pierwszoklasistów
    28 października do grona szkolnej społeczności zostali włączeni uczniowie klasy pierwszej. W uroczystości ślubowania uczestniczyli rodzice, nauczyciele oraz cała brać uczniowska. Na początku pierwszaki pięknie się przedstawiły, a także zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po wspaniałym występie, który wywołał burzę gromkich braw, nadszedł czas na złożenie uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor Danuta Siarka symbolicznym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu. Na zakończenie uroczystości, którą przygotowała pani Karolina Pawlak, pierwszoklasiści otrzymali od swoich rodziców prezenty, a potem z gracją pozowali do pamiątkowych zdjęć. 

W tym samym dniu uczciliśmy pamięć wielkiego rodaka, patrona naszej parafii - św. Jana Pawła II. Postać Papieża Polaka przybliżył nam montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów klasy piątej i szóstej. Ze szkolnej sceny padło wiele ciepłych słów o Ojcu Świętym, jego duszpasterskiej posłudze, zamiłowaniu do sportu, wielkim sercu i miłości do ludzi. Organizatorzy Dnia Papieskiego - ks. Leszek Uroda oraz katecheta pan Bogusław Kulak wręczyli także nagrody uczestnikom konkursu wiedzy o życiu św. Jana Pawła II.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj46
Wizyt w tym tygodniu46
Wizyt w tym miesiącu238
Łącznie wizyt65153

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła Podstawowa w Podsarniu